Opublikowany w Bez kategorii

Przegląd filmowych premier 2017 roku

Mówiłem, że na blogu będzie nie tylko o  Lego, ale też o czymś innym. Slogan – O Lego i nie tylko! Momentami oficjalnie obwieszczam na pozablogowych stronach, że mój blog jest o Lego i popkulturze. W sumie, Lego jest sam w sobie ważną częścią popkultury, nie tylko dlatego, że dzięki jego licencyjnym szaleństwie staje się wrotami do wielu ciekawych uniwersów, ale sam też coraz wyraźniej uwypukla swoje światy i to nam wiadomo nie od dziś!

Zamierzam zrobić przegląd interesujących mnie filmów, mających premierą w tym roku. Pominę tutaj Star Wars: Ostatni Jedi, Ninjago Movie i Piratów z Karaibów, gdyż mówiłem o nich już wcześniej.

Od razu dodam, że dodanie nowych kategorii postów nie zmieni ilości bezpośrednio legowych wpisów. Ich ilość nie ulegnie zmianie, a więc będzie więcej aktywności na blogu. No i wszystkie filmy z tej listy (no, może oprócz jednego), są jakoś z Lego powiązane!

Wonder Woman

Amazonka wychodzi na front, żeby walczyć wśród ludzi pogrążonych w I Wojnie Światowej – aż tyle się dowiedzieliśmy o tej postaci, ze zwiastunu! Ciekawe jakie jeszcze fakty film odsłoni. Sam motyw wydaje się ciekawy i z pewnością nie zabraknie interesujących smaczków. Wonder Woman to członkinia Ligi Sprawiedliwości, fanom Lego znanej z serii DC Super Heroes a szczególnie z gry Lego Batman 3 i Lego Batman 2.

DC wyraźnie doganiać Marvela i kiedy on tworzy Cinematic Universe to on rozkręca swój odpowiednik!

Premiera: 2 czerwca

Spider-Man: Homecoming

https://media.multikino.pl/uploads/images/films_and_events/spiderman-p_3388d62b64.jpg

Czas na inny świat Superhero – Marvela. Mówiłem już o tym filmie ale dodam więcej. Spider-Man miał już różne występy (których się przyznam – jeszcze nie widziałem oprócz pierwszej ;))  – Trylogia czy duet Niesamowity Spider-Man. Sony jednak chciał za dużo i niezadowolony z niezłych wyników finansowych ostatniej części zrobił coś ciekawego – dogadał się z Disneyem i  Spider-Man zawitał do Marvel Cinematic Universe! Był już w trzeciej częśći Kapitana Ameryki, a teraz nadchodzi w nowym filmie.

Kurka wodna, muszę dogonić poprzednie odsłony, żeby mieć porównanie jak każda seria przedstawiła postać.

Swoją drogą – nie dziwny dla was tek kostium pająka? Jakiś taki – prototypowy?

Premiera: 14 lipca

Liga Sprawiedliwości

Czy to odpowiedź na Avengers? Nie wiem, ale jasne jest, że zobaczymy różnych herosów DC. I będzie Batman!

Premiera: 17 listopada

Strażnicy Galaktyki vol. 2

Pierwsza część Strażników z pewnością może się podobać a druga część nadchodzi! Dobrze widać smaczki dotyczące nowej odsłony i poznajemy znanych już nam bochaterów. Co mnie intryguje? Ten bóstwo-podobny złoty koleś i wielgachny stwór w dali.

Premiera: 5 maja

Power Rangers: Movie

Wyjątek filmu niepowiązanego z Lego.

Jeden z najpopularniejszych serialów w historii telewizji i naprawdę długa historia… Wzorowane na japońskim Super Sentai a później robione w wielu odsłonach.

Założenie jest ciekawe – mamy grupkę przypadkowych gości, któzy zostają nagle wcieleni do jakiegoś zadania i stają się Superbohaterami. Tyle, że serie są całkowicie odrębne, a więc za każdym razem – nowa drużyna, nowe moce, nowy wątek, nowy świat… jedynie „rdzeń” zostaje podobny, a motwy drużyny w różnych barwach stał się kanwą dla wielu! Przykłady z Lego: Ninjago, Nexo Knights i dawne Knights Kingdom II.

Starsi pewnie pamiętają sentymentalną, pierwszą serię z lat 90-tych, mi za to owiło się w pamięć Power Rangers – Mystic Force, które mam na DVD. Masa wspomnień, do dziś wracam a do tego seria dość oryginalna, gdyż zamiast sci-fic, mamy tam fantasy! I steampunk się znajdzie!

Z sentymentu patrzę na zapowiedź z miękkim sercem, bo będzie to powrót do dawny czasów a do tego ujrzenie jak Power Rangers będzie wylągł jako film kinowy.

Premiera: 24 marca

Logan: Wolverine

Przyznam, że już wyszło, ale nie idę – muszę nadrobić poprzednich X-Menów, a z tym mam problem. No i chwila… czym jest ten „Logan”? Alesz ja niewtajemniczony…

Thor: Ragnarok

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/cf/Thor-_Ragnarok_logo.jpg

Premiera dopiero pod koniec roku. Swojego czasu sporo czytałem o nordyckiej mitologii i dokładnie wiem czym jest „Ragnarok”. To coś w rodzaju nordyckeigo końca świata, wojny bogów a potem w ruinach zniszczonych ziem, budowa nowych przez ocalałych.

O filmie było wiadomo już 3 lata temu, lecz znany był tylko tytuł – i już wiedziałem co znaczy. Będzie się działo! Trzecia część trylogii. Pod koniec Dark World, Loki zasiadł wreszcie na tronie, po podszyciu się pod Odyna – i wyraźnie czuć było „ciąg dalszy nastąpi”. 😉

Premiera: 3 listopada

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s